ARVAL, MARKA BGŻ BNP PARIBAS

Założona w 1989 roku, arval jest spółką zależną od bgż bnp paribas, specjalizująca się w wynajmie długoterminowym i zarządzaniu flot samochodowych
Bnp paribas (bnpparibas.com) jest europejskim liderem w zakresie usług bankowych i finansowych w skali międzynarodowej i jednym z 4 najsilniejszych banków na świecie według standard & poor's. Grupa obecna jest w ponad 85 krajach i zatrudnia 161 000 pracowników (w tym 124 000 w europie). Grupa zajmuje kluczowe pozycje w trzech głównych segmentach: bankowości korporacyjnej i inwestycyjnej, zarządzanie środkami trwałymi i bankowości detalicznej. Bnp paribas ma również znaczącą pozycję w stanach zjednoczonych i silną pozycję w azji i na rynkach wschodzących.
Od 2006 r usługi korporacyjne i inwestycyjne oraz leasing zostały zgrupowane w ramach linii biznesowych rozwiązań, która obejmuje oprócz arval, następujących spółki:
- bnp paribas leasing solutions, która specjalizuje się w finansowaniu sprzedaży wyposażenia i inwestycjach.
- artegy, dedykowana do obsługi leasingu sprzętu przemysłowego i ciężkich pojazdów.
- arius, specjalizująca się w zarządzaniu i leasingu sprzętu komputerowego. W rozwiązaniach biznesowych, arval wykorzystuje swoje bogate doświadczenia i najlepszą praktykę podczas przekazywania swojej wiedzy i know-how w dziedzinie relacji z producentami samochodów, importerami i dystrybutorami.

ARVAL REMARKETING

Na koniec okresu wynajmu, arval sprzedaje swoje pojazdy używane głównie do profesjonalnych odbiorców. W rezultacie ponad 150 000 pojazdów jest, co roku przeznaczone na sprzedaż w europie z czego ok 5000 w polsce.
 
Arval ma na celu wykorzystanie wszystkich kanałów umożliwiających efektywną dystrybucję swoich produktów, które są poszukiwane na rynku używanych pojazdów.
 
Aby ułatwić bezpośrednią sprzedaż pojazdów dla profesjonalistów, arval stworzył platformę internetową motortrade, wspólną dla wszystkich jej podmiotów europejskich. Platforma ta, skupiła się na standaryzacji i przejrzystości opisu pojazdu, i pozwala, aby jej produkty dostępne były dla szerokiej społeczności kupców z całej europy.

arval.jpg